A- A A+

Aktualności

PRO MEMORIA

W ostatnich dniach dotarła do nas smutna wiadomość. 16 kwietnia 2022 r. zmarł w wieku 94 lat p. Tadeusz Leśniewski, były więzień KL Stutthof.

Tadeusz Leśniewski urodził się 18 marca1928 r. w Zielonej koło Mławy. Do obozu trafił 18 lutego 1944 r. Nie miał wtedy jeszcze 16 lat. Zarejestrowany został, jako więzień polityczny pod numerem 31 883. W KL Stutthof przydzielony został do pracy w komandzie leśnym zajmującym się wycinką i transportem drzewa do tartaku.

W czerwcu 1944 r. przeniesiony został do KL o Mauthausen, gdzie 5 maja 1945 r. został wyzwolony przez wojska amerykańskie. Po wojnie wrócił w rodzinne strony, a później osiedlił się w Malborku. Prywatnie założył rodzinę, miał dzieci, doczekał wnuków i prawnuków. Życie zawodowe związał z pracą na kolei. Czynnie działał w stowarzyszeniach i organizacjach kombatanckich.

Rodzinie i Bliskim składamy najszczersze kondolencje.

Informujemy jednocześnie, że ostatnie pożegnanie Pana Tadeusza odbędzie się  22 kwietnia 2022 r.  w kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku. Po mszy świętej nastąpi ceremonia pochówku na Cmentarzu Komunalnym.