Logo muzeum Stutthof w Sztutowie
Plan obozu Stutthof Plan obozu Stutthof

Edukacja

„Mamy moc sprawczą by pamiętać, ale nie mamy mocy by zatrzymać czas…”

Piotr Tarnowski, Dyrektor Muzeum Stutthof w Sztutowie

Wizyta w miejscu pamięci – byłym niemieckim obozie koncentracyjnym to ważny wychowawczo element edukacji młodego człowieka. Dorastają kolejne pokolenia powojnia, odchodzą od nas świadkowie tych wydarzeń, jednak misja związana z nauką z historii i ostrzeżeniem wyrażanym w autentycznym miejscu są wciąż aktualne. Świat i ludzie się zmieniają, wartości jakie chcemy przekazać w czasie pobytu w Muzeum Stutthof w Sztutowie są jednak stałe i uniwersalne. Zdajemy sobie sprawę, że opowiedzieć o cierpieniu, tęsknocie, bólu, rozłące czy wreszcie śmierci jest niezmiernie trudno ale Miejsce i pamięć Ofiar zobowiązuje.

Dla pamięci Ludzi i Miejsca została przygotowana nowa Oferta edukacyjna naszego Muzeum, którą oddajemy do państwa dyspozycji. Proponujemy Państwu zajęcia edukacyjne prowadzone pod kierunkiem doświadczonych pracowników Muzeum Stutthof, które oparte są na autentyczności miejsca, wykorzystaniu przedmiotów i relacji związanych z sylwetkami i przeżyciami więźniów KL Stutthof.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną. W celu ustalenia wolnego rezerwacji terminu zajęć prosimy o kontakt z działem oświatowym.

Kierownik działu:

  • Ewa Malinowska, tel.: 55 247 83 53 wew. 225

Edukatorzy:

Mariana Butchak (j. polski, j. angielski, j. ukraiński)
tel. 55 247 83 53 wew. 241

Łukasz Kępski (j. polski, j. angielski, j. niemiecki)
tel. 55 247 83 53 wew. 235

Kordian Kuczma (j. polski, j. angielski, j. niemiecki)
tel. 55 247 83 53 wew. 246

Skip to content