Zwiedzanie

Wstęp do Muzeum jest bezpłatny.

Biuro Obsługi Zwiedzających:
tel/faks - (+ 48 55) 247 83 53 wew. 216; gsm. +48 798 418 024
czynne codziennie:
w okresie od 1 maja do 30 września w godz. 900 - 1700
w okresie od 1 października do 30 kwietnia w godz. 700 - 1500

Administracja Muzeum oraz Archiwum i Biuro Poszukiwań czynne:
poniedziałek - piątek od godz. 700 do 1500

Ekspozycje Muzeum czynne:
codziennie w okresie od 1 maja do 30 września w godz. 800 - 1800
codziennie w okresie od 1 października do 30 kwietnia w godz. 800 - 1500

Ze względów organizacyjnych i z uwagi na bezpieczeństwo ostatni wstęp na teren Muzeum jest możliwy pół godziny przed jego zamknięciem.

Dyrektor może doraźnie zmienić godziny otwarcia Muzeum oraz zasady jego zwiedzania, np. ze względu na ważne wydarzenia, w tym święta i rocznice.

Informacje zawarte w prezentowanych wystawach uzupełniają filmy dokumentalne dotyczące martyrologii w okresie okupacji hitlerowskiej.

Wyświetlane są następujące filmy (zestawy po 20-30 min. projekcji):
"Ambulans" - 16 min.
"Konzentrationslager Stutthof bei Danzig" - 30 min.
"Albert Forster" - 25 min.
"Stutthof w kilka dni później" - 19 min.
"Auschwitz" - 25 min.

Sala kinowa mieści się w budynku byłej komendantury - wejście boczne, północne. W sezonie turystycznym seanse filmowe odbywają się co pół godziny od 900 do 1700. Po sezonie - na życzenie grup zwiedzających. Wstęp do sali kinowej jest płatny. Koszt seansu w muzealnym kinie wynosi 5 zł. od osoby. Dla grup powyżej 10 osób oraz posiadaczy Karty Dużej Rodziny opłata za wstęp do kina wynosi 4 zł. od osoby.

Wynajęcie przewodnika


Uwaga Przewodnicy.
Przypominamy, iż z dniem 1 września br., po Muzeum Stutthof w Sztutowie będą mogli oprowadzać jedynie przewodnicy, którzy uzyskali naszą licencję. Przewodnicy, którzy nie wylegitymują się muzealnym identyfikatorem będą proszeni o opuszczenie terenu. W celu zdobycia licencji przewodnika po Muzeum Stutthof w Sztutowie prosimy o kontakt z Koordynatorką ds. ruchu turystycznego w naszym Muzeum, Katarzyną Krawczyk, e-mail katarzyna.krawczyk@stutthof.org.
Dziękujemy wszystkim przewodnikom, którzy zdecydowali się przystąpić do egzaminów i uzyskali naszą licencję. Miło nam z Państwem współpracować!
Zainteresowanych zapraszamy do grona naszej kadry przewodnickiej.


Usługa przewodnicka jest płatna. Obowiązuje wcześniejsze, telefoniczne lub pisemne (np. e- mail), zgłoszenie wycieczki. W zgłoszeniu należy podać: nazwę, adres i numer telefonu podmiotu zamawiającego, ilość osób, godzinę przyjazdu oraz informację w jakim języku grupa ma być oprowadzona. Telefoniczne zamówienie usługi przewodnickiej należy obowiązkowo potwierdzić e- emailem. Brak potwierdzenia daje nam prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia. Formularz do pobrania:

formularz - *.docx
formularz - *.pdf

Zgłoszenie należy wysłać na adres: boz@stutthof.org
Zgłoszenia wysyłane na inne adresy nie będą przyjmowane.
Numer telefonu 55 247 8359 wew. 216 lub kom. 798 418 024.

Muzeum zwolnione jest z obowiązku rezerwowania przewodnika dla grupy, która spóźni się ponad 30 minut na ustaloną godzinę zwiedzania.

Gdy wcześniej awizowana grupa nie przyjedzie, podmiot zamawiający może być obciążony pełnymi kosztami obsługi przewodnickiej.

Ze względu na specyfikę ekspozycji umieszczonych w niewielkich pomieszczeniach baraków poobozowych, grupa zwiedzających nie powinna przekraczać 40 osób. W związku z tym, gdy danego dnia ilość zgłoszonych grup przekracza możliwości oprowadzenia, Muzeum zaproponuje najbliższy możliwy termin zwiedzania. Na zwiedzanie terenu i ekspozycji Muzeum należy przeznaczyć minimum 2 godziny.

Oprowadzanie przez przewodnika:
Standardowe oprowadzanie trwa około 1,5 godziny:
w języku polskim - cena 90 PLN
w języku angielskim, niemieckim - cena 180 PLN.
Oprowadzanie rozszerzone trwa 2 godziny:
w języku polskim - cena 110 PLN
w języku angielskim, niemieckim - cena 220 PLN.

Nie zaleca się zwiedzania Muzeum dzieciom do lat 13.

Fotografowanie i filmowanie, w tym obiektów, wystaw stałych i czasowych oraz terenu Muzeum Stutthof na własny użytek jest bezpłatne i nie wymaga pozwolenia dyrektora Muzeum.
Wykonanie takich zdjęć i filmów nie jest równoznaczne z uzyskaniem licencji do ich publikacji lub wykorzystania w celach komercyjnych. Zdjęcia i filmy, których przedmiotem jest teren, obiekty i wystawy Muzeum Stutthof nie mogą być rozpowszechniane lub publikowane, w tym m.in. w celach upubliczniania, komercyjnych lub promocyjnych, bez zgody dyrektora Muzeum Stutthof. Wykonywanie takich zdjęć i filmów również nie jest odpłatne, jednak wymagane jest uzyskanie zgody.
Zasady uzyskiwania zgody na fotografowanie oraz filmowanie w celach innych niż prywatne znajdują się tutaj: Fotografowanie i filmowanie
W Muzeum Stutthof zabrania się wykonywania fotografii w pomieszczeniach z użyciem lampy błyskowej.

Numer rachunku bankowego Muzeum:
Bank Gospodarstwa Krajowego
54 1130 1121 0006 5623 7320 0003

Dojazd do Muzeum z Gdańska:
Przez Sobieszewo, promem przez Wisłę w Świbnie, Mikoszewo, Stegnę - trasa liczy ok. 40 km. Trasa aktualna w okresie kursowania promu.
Trasą krajową nr 7 przez Kiezmark, Nowy Dwór Gdański, Stegnę - trasa liczy ok. 65 km.
Trasą jak wyżej do Kiezmarku i po zjechaniu z mostu na Wiśle w kierunku Drewnicy, Mikoszewa, Stegny - trasa liczy 55 km.

Dojazd do Muzeum z Elbląga:

Przez Nowy Dwór Gdański. Stegnę - trasa liczy ok. 45 km.

Mapa dojazdu:


Pokaż Muzeum Stutthof na większej mapie


Najlepiej oceniane Hotele w pobliżu Muzeum Stutthof:


Źródło: www.trivago.pl