A- A A+

Aktualności

Zaproszenie na galę finałową konkursu

Za nami rozstrzygnięcie w konkursie „TOW Gryf Pomorski – Bohaterowie Wczoraj, Pamięć Dziś”. Konkurs zorganizowany przez Muzeum Stutthof w Sztutowie we współpracy z Towarzystwem Projektów Edukacyjnych spotkał się z ogromnym zainteresowaniem szkół z terenów Pomorza i nie tylko.

zaproszenie na uroczystość zakończenia konkursu historycznego. Oto szczegóły:

Zaproszenie jest od Dyrektora Muzeum Stutthof w Sztutowie, Piotra Tarnowskiego, wraz z zespołem współpracowników oraz Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie, Krzysztofa Kordy.
Uroczysta gala zakończenia konkursu historycznego odbędzie się w sali konferencyjnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie.
Wydarzenie odbędzie się 16 kwietnia 2024 roku o godzinie 11:00.
Adres to ul. Jarosława Dąbrowskiego 6, Tczew.
Tematem konkursu jest “TAJNA ORGANIZACJA WOJSKOWA - Grif POMORSKI! BOHATEROWIE WCZORAJ, PAMIĘĆ DZIŚ”.
Na zaproszeniu widnieje grafika przedstawiająca stylizowanego gryfa.
Tło zaproszenia ma gradient od białego do niebieskiego w górnych rogach.
Główny tytuł “Gryf Pomorski” jest wyraźny i napisany elegancką, dekoracyjną czcionką.

16 kwietnia 2024 r. o godz. 11:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Aleksandra Skulteta w Tczewie odbędzie się uroczysta Gala Finałowa konkursu. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. 

W programie m.in. prezentacja prac zwycięzców, wręczenie nagród oraz program artystyczny. Wydarzeniem towarzyszącym gali będzie wystawa „Gryf pod znakiem Orła Białego. W walce o polskie pomorze 1939-1945”, którą można oglądać w Tczewie przy ul. Pomorskiej 1.