A- A A+

Aktualności

„Gryf Pomorski” muzyczna opowieść o Tajnej Organizacji Wojskowej

Na ilustracji widzimy plakat o wydarzeniu muzycznym zatytułowanym “Gryf Pomorski”. Wydarzenie odbędzie się 20 marca 2024 roku o godzinie 12:00 w Żuławskim Ośrodku Kultury. Na plakacie jest duży cień gryfa z tarczą i mieczem. Jest to opowieść muzyczna o tajnej organizacji wojskowej. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Na dole plakatu są różne loga, w tym ŻOK (Żuławski Ośrodek Kultury), Ministerstwo Kultury, Muzeum Stutthof i inne.

Zapraszamy Państwa na niezwykłą muzyczną opowieść o Tajnej Organizacji Wojskowej “Gryf Pomorski”. Koncert odbędzie się 20 marca 2024 r. (środa) o godz. 12:00 w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim.

Inspirację do napisania utworów stanowiły teksty z epoki oraz prawdziwe wydarzenia. To artystyczna opowieść o mieszkańcach Pomorza w czasie II wojny światowej. Wśród wielu tematów, jakie poruszane zostaną w utworach, znajdziemy odwołania do obrony Oksywia, niemieckiego terroru wobec Polaków na Pomorzu oraz akcji zbrojnych „Gryfa Pomorskiego”.

Za oprawę muzyczną wydarzenia odpowiadają: Tomasz Budzyński – m.in. Armia, 2TM2,3, Darek Budkiewicz – m.in. De Press, Armia, Michał Jacaszek – jeden z czołowych polskich muzyków sceny elektronicznej i elektroakustycznej.

Artyści Ci znani są z wielu projektów. Współpracowali m.in. z Muzeum Stutthof w Sztutowie podczas realizacji projektu „Apelu Cieni”. Teksty utworów do muzycznej opowieści napisane zostały przez Wojciecha Byrskiego oraz Sylwestra Szweda.

Wstęp na „Gryf Pomorski” opowieść o Tajnej Organizacji Wojskowej jest bezpłatny. Obowiązują zapisy e-mailowe: edukacja@stutthof.org

“Gryf Pomorski” muzyczna opowieść o Tajnej Organizacji Wojskowej powstała w ramach projektu Tajna Organizacja Wojskowa „Gryf Pomorski” realizowanego przez Muzeum Stutthof w Sztutowie w partnerstwie z Towarzystwo Projektów Edukacyjnych. Projekt finansowany jest z środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Honorowy patronat objął nad nim Pomorski Kurator Oświaty.

Bądźmy razem, wysłuchajmy, przeżyjmy emocje, wspólnie pamiętajmy o bohaterach.