A- A A+

Aktualności

84. rocznica rozstrzelania Polaków z Wolnego Miasta Gdańska

22 marca 1940 r., w Wielki Piątek; w lesie nieopodal obozu Stutthof zamordowanych zostało 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele polskiej administracji, inteligencji, działacze społeczni oraz osoby duchowne.

W tym roku upływa 84 lata od tych tragicznych wydarzeń. Dyrekcja Muzeum Stutthof i jego pracownicy, jak co roku pragną oddać hołd Ofiarom tej zbrodni. 𝟮𝟮 𝗺𝗮𝗿𝗰𝗮 𝗼 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟮:𝟬𝟬 w miejscu upamiętnienia w Stegnie złożymy, w geście pamięci o pomordowanych; kwiaty.

Grafika to cyfrowy plakat informujący o 84. rocznicy rozstrzelania Polaków z Wolnego Miasta Gdańska w 1940 roku w obozie Stutthof. Tekst na plakacie jest w języku polskim i umieszczony na ciemnym tle. Główny tekst ogłasza “84. rocznicę rozstrzelania Polaków z Wolnego Miasta Gdańska w 1940 r w obozie Stutthof”. Dodatkowe informacje dotyczą wydarzenia, które odbędzie się 22 marca o godzinie 12:00, podczas którego zostaną złożone kwiaty w miejscu egzekucji Polaków z Gdańska. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich, którzy pamiętają, a organizatorem jest Muzeum Stutthof. Logo i nazwa “Muzeum Stutthof w Sztutowie” są umieszczone w lewym dolnym rogu.

Zachęcamy Państwa do oddania hołdu Ofiarom razem z nami.