Finał Konkursu Recytatorskiego

Plakat wystawy

Dnia 27 kwietnia 2017 roku w Żuławskim Parku Historycznym odbył się finał IX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego o tematyce wojennej, obozowej i patriotycznej. Organizatorami konkursu byli tradycyjnie: Muzeum Stutthof w Sztutowie i Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim.

Komisja Konkursowa po przesłuchaniach wyłoniła zwycięzców: 1) W kategorii: szkoła podstawowa I miejsce Monika Tomaszewska- SP Stegna II miejsce Nikola Samuś SP 2 Nowy Dwór Gdański III miejsce Marcin Rohde SP Sztutowo Wyróżnienie Robert Tomaszewski SP Stegna 2) W kategorii: gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna I miejsce Maja Makowska Gimnazjum w Mikoszewie II miejsce Wiktoria Krasowska Gimnazjum Sportowe w Nowym Dworze Gdańskim III miejsce Przemysław Urbaniak Gimnazjum Sportowe w Nowym Dworze Gdańskim Wyróżnienie Marta Szylin Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Żuławskiej.
Laureaci konkursu wystąpią 9 maja na uroczystościach w Muzeum Stutthof w Sztutowie. Nagrody ufundowali: Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Nowodworskiego Ogólniaka oraz Muzeum Stutthof w Sztutowie. Podsumowując do finału zakwalifikowało się 15 uczniów ze szkół z powiatu nowodworskiego.
Za rok planowana jest organizacja konkursu o zasięgu wojewódzkim.
Gratulujemy laureatom zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów, zaś opiekunom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu, który był na wysokim poziomie.
Dorota Chojna, dyrektor ZS nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim

Galeria zdjęć