Niemiecka monografia KL Stutthof

W ofercie Muzeum Stutthof ponownie jest dostępna niemiecka monografia obozu koncentracyjnego Stutthof pt. "Stutthof. Ein Konzentrationslager vor den Toren Danzig" pod redakcją Hermanna Kuhna.

Trzecie wydanie znanej historykom książki ukazało się z okazji 71. rocznicy oswobodzenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Stutthof i jest wynikiem kooperacji Miasta Gdańska, Miasta i Landu Brema oraz Muzeum Stutthof z Wydawnictwem Temmen oraz szeregiem sponsorów i partnerów, wśród których znaleźli się: Senatskanzlei Bremen, Bremische Bürgerschaft, Brehmer Landesbank, Brehmer Stiftung, Verein "Erinnern für die Zukunft" oraz Muzeum Stutthof.

Dzięki wsparciu sponsorów i realizacji wzajemnych ustaleń w ramach akcji edukacyjnej większość nakładu książki jest dostępna bezpłatnie w siedzibie Muzeum Stutthof dla wszystkich zainteresowanych historią obozu i działalnością Muzeum. W wypadku zamówienia korespondencyjnego zamawiający ponosi koszty przesyłki. Zachęcamy do skorzystania z tej wyjątkowej oferty i odwiedzin w Muzeum Stutthof.

(mo)