Promocja nowych wydawnictw

W piątek 23 stycznia 2015 roku w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku (oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska) odbyło się spotkanie promujące najnowsze wydawnictwa Muzeum Stutthof.

Najważniejszym bohaterem wydarzenia była opowieść ilustrowana „Szczęściarz z rocznika 1917” o której opowiadali: Piotr Tarnowski, dyrektor Muzeum Stutthof, Agnieszka Kosko-Hołowczyc, autorka scenariusza oraz Marcin Owsiński, koordynator projektu. Przybyli goście mogli wysłuchać opowieści o powstawaniu wydawnictwa, jego idei oraz zadawać pytania prelegentom. Prezentacja ilustrowana była zdjęciami Bohatera opowieści, Pana Felicjana Łady, obecnie 98-letniego mieszkańca Gdyni.

Poza „Szczęściarzem z rocznika 1917” na spotkaniu można było także obejrzeć i nabyć inne nowości Muzeum Stutthof: pracę zbiorowa „Żuławy w 1945 roku” oraz monografię „Stutthof. Historia miejscowości i gminy od średniowiecza do maja 1945 roku”.

W najbliższym czasie planowanych jest kilak kolejnych spotkań promujących nasze wydawnictwa. O szczegółach będziemy stopniowo informować.

Wszystkie publikacje Muzeum Stutthof można nabyć w siedzibie muzeum oraz za pośrednictwem sklepu internetowego na stronie www.stutthof.org

/mo/

Galeria zdjęć