Spotkanie z Felicjanem Ładą

Dyrektor Muzeum Stutthof Piotr Tarnowski wraz z pracownikami oraz Agnieszką Kosko-Hołowczyc, współautorką publikacji "Szczęściarz z rocznika 1917", odwiedzili Felicjana Ładę, byłego więźnia KL Stutthof.

Podczas spotkania w dniu 8 stycznia 2015 r. Pan Felicjan z wyraźnym wzruszeniem oglądał książkę, której jest Bohaterem, zawierającą wiele dokumentów i fotografii z jego prywatnego archiwum. Cieszymy się, że niezależnie od wieku i związanych z tym ograniczeń zdrowotnych Pan Felicjan mógł razem z autorami i wydawcami cieszyć się z powstania tej ciekawej w formie i treści pozycji.

Pomysł na zilustrowanie historii Felicjana Łady powstał w 2008 r. Już wówczas jej Bohater napisał odręczny list-przesłanie do czytelników, który zamieszczono w albumie. Prace adaptacyjne scenariusza Agnieszki Kosko-Hołowczyc oraz tworzenie przez Wandę Swajdę rysunków do komiksu trwały kilka lat. Wydawnictwo w starannej szacie graficznej, opowiadające dzieje życia Pana Felicjana, jest ewenementem wydawniczym na naszym rynku, zarówno jeśli chodzi o przekaz, jak i formę. Duże zainteresowanie czytelników oraz liczne zamówienia z całej Polski sprawiają, że Pan Felicjan oraz autorzy czują szczególną satysfakcję z faktu ukazania się książki na rynku czytelniczym.

Publikację można nabyć w Biurze Obsługi Zwiedzających oraz w księgarni na stronie internetowej Muzeum Stutthof.

(mo)

Galeria zdjęć