Zeszyty Muzeum Stutthof

Po 21. latach przerwy została wznowiona cykliczna publikacja naukowa „Zeszyty Muzeum Stutthof”, pod redakcją prof. Andrzeja Gąsiorowskiego. Poprzednie dziesięć numerów, które opublikowano w latach 1976-1992, są do dziś poszukiwanym źródłem wiedzy o historii obozu Stutthof i regionu podczas II wojny światowej.
Jako pierwsi mieli możliwość zapoznania się z treścią publikacji uczestnicy „IV. Forum Pamięci. Seminarium polskich muzeów martyrologicznych”, zorganizowanego w ramach obchodów 74. rocznicy pierwszego transportu więźniów do obozu koncentracyjnego Stutthof.
W najnowszym numerze zamieszczone zostały artykuły pracowników naukowych Muzeum Stutthof: Marka Orskiego, Danuty Drywy, Elżbiety Grot, Agnieszki Kłys, Bogdana Chrzanowskiego, Andrzeja Gąsiorowskiego i Marcina Owsińskiego. Mamy nadzieję, że znajdziecie Państwo w nich kolejne interesujące teksty, które wzbogacą dotychczasową wiedzę o obozie Stutthof i Pomorzu Gdańskim w okresie II wojny światowej.
„Zeszyty Muzeum Stutthof” (nr 1/11) są do nabycia w punkcie sprzedaży na terenie Muzeum lub za pośrednictwem muzealnego sklepu internetowego.
Mamy nadzieję, że reaktywowanie tej zasłużonej serii spotka się z Państwa życzliwym przyjęciem.