Stowarzyszenie Pamięci Obozu KL Stutthof rozpoczęło działalność

Sopot- Siedziba Stowarzyszenia Pamięci Obozu KL Stutthof

Dnia 23 października 2009 r. Sąd Rejonowy w Gdańsku wydał postanowienie powołujące do istnienia Stowarzyszenie Pamięci Obozu KL Stutthof pod nr KRS 0000340128.
Siedzibą Stowarzyszenia jest budynek Oddziału Muzeum Stutthof w Sopocie, przy ulicy T. Kościuszki 63. Dzięki wpisowi do KRS możemy formalnie rozpocząć działalność statutową, która wesprze bieżące zadania Muzeum.
„Mamy już pierwszy projekt, które jako stowarzyszenie pragniemy zrealizować w 2010 roku. Będzie to cykl spotkań odwołujący się do polityki pamięci, trudnych kwestii tożsamości i dziedzictwa związanego z tragiczną historią II wojny światowej. Projekt zakłada zaangażowanie znanych animatorów kultury zajmujących się tą problematyką z jednej strony, a społeczność lokalną i regionu z drugiej. Mamy nadzieję, że zyska przychylną opinię oceniających nasz wniosek w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, o którego wsparcie w realizacji przedsięwzięcia będziemy zabiegali.” – mówi Marek Rogowski, członek Komisji Rewizyjnej stowarzyszenia.