Start projektu "Przestrzeń pamięci"

Niniejszym chcielibyśmy zaprosić wszystkich z Państwa zainteresowanych fotografią do uczestnictwa w organizowanym przez Muzeum Stutthof w Sztutowie projekcie „Przestrzeń Pamięci”, którego wernisaż przewidywany jest na maj 2010 roku, w 65. rocznicę zakończenia II wojny światowej i wyzwolenia obozu koncentracyjnego Stutthof.

„Przestrzeń Pamięci” to wystawa fotograficzna składająca się z nadesłanych do Muzeum i wybranych przez Komisję pod przewodnictwem Dyrektora Muzeum Stutthof zdjęć wykonanych w Miejscu Pamięci Stutthof i inspirowanych losami ludzi w nim więzionych.

Założenia projektu „Przestrzeń Pamięci” opierają się na dowolności formy i ujęcia tematu. Wyróżnieniem dla uczestników projektu, których zdjęcia zostaną wybrane będzie możliwość zaprezentowania swojej pracy w formie wystawy otwartej dla wszystkich zwiedzających Muzeum Stutthof w sezonie letnim 2010. Wystawa po sezonie będzie miała charakter objazdowy i będzie eksponowana w wielu szkołach, muzeach i galeriach na terenie Pomorza.

Termin nadsyłania prac: 31.03.2010
Wymagania techniczne: zdjęcie na nośniku elektronicznym
Kontakt, informacje, zgłoszenia: Muzeum Stutthof w Sztutowie, tel. (55) 247 8353:
Jerzy Gębacki,
Marcin Owsiński, marcin.owsinski@stutthof.pl
Waldemar Szymański, waldemar.szymanski@stutthof.pl

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w projekcie i uroczystościach rocznicowych.